7 ukrytych funkcji smartphone’a. Aż 80% ludzi nie wie o ich istnieniu

Codziennie korzystamy z naszych smartphone’ów oraz aplikacji, które ułatwiają nam jakość naszego życia. Niestety wciąż nie wiemy wszystkiego na temat nowoczesnych urządzeń. Większość z nas korzysta ze znanych funkcji tj. wysyłanie wiadomości czy nawiązywanie połączeń oraz aplikacje social media. Jednak systemy Android oraz iOS, mają wiele ukrytych ustawień, o których wiedzą tylko nieliczni. Warto je poznać, ponieważ mogą być pomocne w niespodziewanej sytuacji.

#1 Aplikacja blokująca reklamy

 

Jeśli podczas czytania artykułów lub przeglądania stron, przeszkadzają Ci wyświetlane na telefonie reklamy, możesz temu zaradzić. Wystarczy, że przełączysz się na tryb samolotowy, a to sprawi, że reklamy na systemach iOS oraz Android będą ukryte. Pamiętaj, że w trakcie włączenia trybu samolotowego znika możliwość odbierania i wykonywania połączeń.

#2 Rób zdjęcia podczas nagrywania video

 

Nie martw się, że film zostanie przerwany. Jeśli masz iPhone’a, wystarczy, że naciśniesz prawy dolny przycisk, a zdjęcie zostanie zapisana, bez przerywania nagrania. Funkcja ta działa również na niektórych Androidach.

#3 Aplikacja zabezpieczająca

 

Włączasz telefon i boisz się, że ktoś mógł zobaczyć Twoje hasło? Wystarczy, że użyjesz aplikacji “OneLogin inc”. Dzięki temu będziesz wiedzieć, gdy ktoś będzie próbował “złamać” Twoje hasło.

#4 Stwórz swoją wiadomość wyświetlaną na ekranie blokady

 

Jeśli zgubisz telefon pewnie chciałbyś, aby ktoś go oddał. W nadziei, że trafił on w ręce osoby uczciwej, czekasz aż ktoś się z Tobą skontaktuje. Niestety, nawet jeśli Twój smartphone zostanie znaleziony przez miłą osobę, istnieje ryzyko, że nie będzie miała ona możliwości skontaktowania się z Tobą. Smartphone jest zabezpieczony hasłem, więc możliwość zadzwonienia do znajomych też odpada. Na szczęście możesz stworzyć swoją własną wiadomość wyświetlaną na ekranie blokady. W jej treści możesz wpisać inny numer telefonu lub swój e-mail. Jeśli jesteś użytkownikiem Androida wystarczy, że wejdziesz w zakładkę “Zabezpieczenia” w menu “Ustawienia”, a tam wybierzesz funkcję “Wiadomość przy blokadzie”.

#5 Wyszukuj piosenki bez pobierania specjalnych aplikacji

 

Jeśli masz iOS 8 wystarczy, że poprosisz Siri poleceniem “Hi Siri, can you tell me what the song is called?” Urządzenie samo znajdzie wykonawcę oraz tytuł, a Ty nie musisz pobierać specjalnych aplikacji. Niestety ta funkcja działa tylko na iPhone’ 8 lub iPhone 10. Póki co nie istnieje polskojęzyczna wersja Siri. Telefony z systemem Android mają opcję “Ok Google” i czasami potrafią wyszukać dany utwór.

#6 Zablokuj i zlokalizuj zgubiony telefon

 

Wystarczy, że wejdziesz w zakładkę “Ustawienia”, tam w funkcję “Zabezpieczenia”, a następnie “Administratorzy urządzenia”. Menadżer urządzenia pozwoli na zablokowanie oraz wykasowanie danych z ukradzionego czy zgubionego smartphone’a. Z kolei jeśli chcesz odnaleźć swój telefon, który leży gdzieś na dnie torebki lub pod stertą książek w domu, możesz użyć funkcji poprzez tę stronę. Po zalogowaniu się Twój telefon zacznie dzwonić przez 5 minut (nawet jeśli wcześniej był wyciszony).

#7 Użyj telefonu jako przenośny router

 pixabay.com

Ta funkcja przyda Ci się jeśli jesteś w podróży lub w miejscu gdzie nie ma WiFi, lecz musisz skorzystać z laptopa. Większość telefonów z systemem Android posiada funkcję “Tethering i punkt dostępu” dzięki czemu możesz wykorzystać smartphone jako przenośny router. Osobiście polecam “przesyłanie internetu” za pomocą WiFi – jest to lepsza i wydajniejsza opcja niż Bluetooth. Twój Hotspot powinien być skonfigurowany, ale zawsze możesz zmienić jego nazwę oraz założyć hasło. Pamiętaj, że korzystając z tej opcji Twój pakiet internetu szybko może się skończyć. Dodatkowo, bateria telefonu może wymagać ponownego naładowania – tethering to istny złodziej procentów baterii!

Tekst pochodzi z: genialne.to

Comments

Loading...