Papież Franciszek dosadnie wypowiedział się o kobietach. „Nie są od zmywania naczyń”

Papieża Franciszka nie trzeba nikomu przedstawiać. Ta wyjątkowa postać jest dobrze znana na całym świecie. Jednak nie wszyscy znają kazania Ojca Świętego, a warto je przypominać, także osobom niewierzącym.

Piękna homilia

Podczas Mszy świętej w Domu św. Marty, papież odniósł się do czytango w trakcie nabożeństwa, fragmentu z Księgi Rodzaju o stworzeniu kobiety. Twierdził, że kobiety dają światu harmonię, czyli coś, czego ani mężczyźni, ani inne stworzenia nie posiadają.

Różnice płci

Papież Franciszek przypomniał, że różnice między mężczyzną a kobietą zawsze będą istnieć. Nie oznacza to, że któreś z nich jest ważniejsze od drugiego.

Jednak to ona daje harmonię, która uczy nas łagodności, delikatnej miłości i sprawia, że świat jest piękniejszy

„ZABÓJCZA PRZEMOC JEST ZAWSZE ODRAŻAJĄCA I NIGDY NIE MOŻNA JEJ USPRAWIEDLIWIĆ" – tymi słowami Papież Franciszek potępił…

Publiée par Papież Franciszek sur Jeudi 8 janvier 2015

Wykorzystywanie kobiety jest czymś więcej niż przestępstwem

W swoim kazaniu, Ojciec Święty podkreśla, jak ważny jest szacunek do drugiego człowieka, szczególnie do kobiety.

Jeśli wykorzystywanie osób jest zbrodnią obrazy człowieczeństwa, to wykorzystywanie kobiety jest czymś więcej niż przestępstwem i zbrodnią – jest destrukcją, niszczeniem harmonii, jaką Bóg zechciał nadać światu, jest cofaniem się

Kobiety nie są od zmywania naczyń

Przypomina, że kobieta nie jest po to, żeby spełniać przyziemne zadania. Chociaż wielu mężczyzn uważa, że są one stworzone do mycia naczyń i do roboty, to żyją w błędnym przekonaniu.

Kobieta istnieje po to, aby wnosiła harmonię. Bez kobiety nie ma harmonii

Warto zapamiętać te słowa papieża Franciszka

Comments

Loading...