Pozbawił niemowlęcia obu nóg. W więzieniu spotkała go kara gorsza od piekła

Niemowlę, które zostało brutalnie skatowane przez swoich rodziców doczekało się pomszczenia. Tam gdzie nie sięga ręką wymiaru sprawiedliwości, znajdą się ludzie chcący samodzielnie wymierzyć odpowiednią według nich karę. Tego, co współwięźniowie zgotowali ojcu dziecka, nie powstydziłby się żaden thriller.

Niemowlę trafiło do szpitala, kiedy miało zaledwie 41 dni. Lekarze stwierdzili u niego m.in. uszkodzenia organów wewnętrznych, sepsę oraz osiem złamań obydwu nóg. W konsekwencji medycy musieli amputować dziecku obydwie kończyny dolne.

Obecnie chłopiec porusza się dzięki protezom, ale lekarze nie pozostawiają złudzeń. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na dłuższą metę chłopiec może być niezdolny do funkcjonowania z protezami. Wiąże się to z głębokim uszkodzeniem ścięgien.

Niemowlę przeszło przez piekło

Okazało się, że dziecko padło ofiarą przemocy rodzinnej. Rodzice niemowlęcia, 47-letni Tony Smith i 24-letnia Jody Simson, skatowali swoje dziecko. W ciągu dziesięciodniowego maratonu nie tylko bili swojego syna, ale również rzucali nim trzymając go za nóżki. W toku śledztwa okazało się również, że rodzice celowo zwlekali z oddaniem dziecka w ręce służb ratowniczych.

Okazało się, że jako powód zwłoki Tony Smith i Jody Simson podali… oczekiwanie na hydraulika, który miał im zreperować bojler. Warto również dodać, że ojciec, który skatował niemowlę, był znanym policji heroinistą. Ostatecznie sąd brytyjski skazał rodziców niemowlęcia na 10 lat więzienia.

Przetrzymywali go i katowali przez cztery godziny

Współtowarzysze z celi Tony’ego Smith’a z więzienia w Swaleside na Isle of Sheppey w hrabstwie Kent postanowili wymierzyć ojcu niemowlęcia adekwatną ich zdaniem karę. Mężczyźni przywiązali Smitha do krzesła, po czym przez cztery godziny bili go stalowymi prętami i improwizowaną bronią, za którą posłużyły wieczka od konserw upchane w skarpetach.

– Strażnicy zainterweniowali w ostatnim momencie. Mówiąc krótko, miał szczęście, że w ogóle przeżył. Sprawcy pobicia są trzymani w odosobnieniu, aż do momentu wyjaśnienia całego zajścia – mówi jeden ze współwięźniów.

Lekarze stwierdzili, że w wyniku całego zajścia Tony Smith ma strzaskany oczodół, połamane żebra i złamaną szczękę.

Tekst pochodzi z: pikio.pl

Comments

Loading...